O nas

Kurs tworzy mieszanka instruktorów z różnych miejsc kraju, z których każdy posiada doświadczenie w prowadzeniu drużyny wędrowniczej. Kuba i Patryk są z Chorągwi Opolskiej, Gosia Mazowieckiej, Maria Stołecznej i Emilia z Łódzkiej.  Każdy wnosi do tego kursu to, co ma najlepszego.

Komendant Kursu – phm. Jakub Lasek. W Chorągwi Opolskiej odpowiada za wsparcie metodyczno-programowe oraz jest liderem Referatu Wędrowniczego. Współorganizator Projektu Iskra, którego celem jest wsparcie kreowania społeczeństwa obywatelskiego na Opolszczyźnie. Swoją harcerską przygodę zaczął w 9 DW „Dziki”, dzięki której miał możliwość po raz pierwszy realizować swoje wędrownicze marzenia: przejechać na rowerach całe polskie wybrzeże, zorganizować i wziąć udział w Rajdach Przygodowych czy wyruszyć na Wyprawę na Koniec Świata (na Nordkapp). Następnie działał jako drużynowy harcerski, komendant szczepu i członek komendy hufca.
W 2014 roku wrócił do działań wędrowniczych i założył 5. DW „Żywioł”, z którą zorganizował Hike’a na zlocie Inter Camp, grę skautową na zlocie CEJ oraz projekt międzynarodowy ze skautami w Gruzji. Zawodowo zajmuje się marketingiem i sprzedażą. W każdej wolnej chwili uwielbia podróżować i biegać po górach, a najlepiej to oba jednocześnie.

phm. Małgorzata Pniewska. Studiuje to co ją kręci, czyli psychologię na Uniwersytecie Warszawskim. Szczęśliwie jest już na IV roku. Jest na etapie próby połączenia psychologii sądowej, społecznej, coachingu i psychoterapii w przyszły jej zawód.  Wolne chwile spędza na spotkaniach i gotowaniu z bliskimi lub podróżach (przekonuje się coraz bardziej do samolotów). Od kilku lat interesuje się w kinem rosyjskim – jej stałym punktem w kalendarzu jest Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik na Polską”. By nie było tak patetycznie również jest fanką filmów Marvela i kolorowych skarpetek.
Na co dzień działa w Hufcu „Mazowsze” w Mińsku Mazowieckim tworząc Zespół Kadry Kształcącej działający na ścianie wschodniej Mazowsza. Tworzyła autorskie Warsztaty Wędrownicze „Show Yourself”, dzięki którym starała się wspierać wędrowników z jej środowiska. Wcześniej przez ponad 3 lata działała w Referacie Wędrowniczym Chorągwi Mazowieckiej. Dzięki temu udało się rozpalić płomień wędrownictwa na Mazowszu m.in. poprzez warsztaty MORE.

phm. Patryk Wewior. Drużynowy DW i członek referatu wędrowniczego Chorągwi Opolskiej, komendant I Zlotu Wędrowników Chorągwi Opolskiej „WędroSpace”. Zanim przypadkiem odnalazł swoje serce w wędrownictwie był drużynowym harcerskim, skarbnikiem hufca, szefem zespołu medialnego. Potrzebował do tego „Iskry”, czyli autorskich warsztatów wędrowniczych, które zapoczątkowały kaskadę kolejnych zdarzeń.
Nieharcersko równie zakręcony – z profilu pol-ang trafił na medycynę, gdzie szkoli się na lekarza już piąty rok. Od początku studiów towarzyszy mu najbardziej denerwujące pytanie o przyszłą specjalizację. Po filologicznych ambicjach pozostały mu już tylko (często spolszczone) angielskie wstawki w codziennej mowie. Uwielbia dyskutować na różne tematy, jednak bardziej lubi momenty, kiedy może pomilczeć i się zasłuchać – w czyjejś opowieści lub piosence. A skoro o muzyce mowa, to nie pogardzi dobrym koncertem, bo to według niego lekarstwo na wszystko.
No i nikogo chyba już nie zdziwi, że kieruje się mottem: „Jeśli nie spróbujesz, to się nie dowiesz”.

phm. Maria Wieczorek. Drużynowa DW, z-czyni komendantki szczepu oraz członkini rady namiestnictwa wędrowniczego w Hufcu Warszawa Mokotów. Przez 2 lata prowadziła drużynę harcerek, aby po jej przekazaniu założyć drużynę wędrowniczą, której brakowało w szczepie. Na swój pierwszy obóz wędrowny pojechała właśnie z tą drużyną. Poza szczepem aktywnie angażuje się w społeczność hufca, w namiestnictwie i nie tylko. W tym roku po raz trzeci zasila szeregi sztabu Rajdu Arsenał.
Pozaharcersko studentka grafiki, co wykorzystuje też na polu harcerskim (między innymi tworząc identyfikacje wizualne dla 47. i 48. Rajdu Arsenał), miłośniczka wspinaczki, gór i kolorowych skarpet, z którymi spędza prawie każdy dzień. Kocha rysować i zwiedzać dna jezior.

phm. Emilia Wadas. Szefowa Referatu Wędrowniczego Chorągwi Łódzkiej, komendantka szczepu. Swoją wędrowniczą przygodę rozpoczęła w 97 ŁWDH w której mogła połączyć dwie pasje do chodzenia po górach i żeglowania po jeziorach i morzu. Przez kilka lat prowadziła gromadę zuchową, dzięki czemu jest dobrym obserwatorem i posiada niekończące się pokłady cierpliwości. Po wychowaniu następcy w gromadzie, została poproszona o utworzenie drużyny wędrowniczej. Na nowo zakochana w wędrownictwie podejmuje się coraz bardziej szalonych wyzwań, z których ostatnim był udział w Laboratorium Dreamcraftu w Nepalu.
W czasie pozaharcerskim jak tylko jest to możliwe wyjeżdża tyrać po górach albo biega na potańcówki z tradycyjnymi tańcami Europy. Dodatkowo rozwija się naukowo i zawodowo poprzez udział w konferencjach, szkoleniach i kursach, poszerzając swoją wiedzę z zakresu biochemii i cytomorfologii.