O nas

Kurs tworzy mieszanka instruktorów z różnych miejsc kraju, z których każdy posiada doświadczenie w prowadzeniu drużyny wędrowniczej. Kuba i Patryk są z Chorągwi Opolskiej, Gosia Mazowieckiej, Maria Stołecznej i Emilia z Łódzkiej.  Każdy wnosi do tego kursu to, co ma najlepszego.

Komendant Kursu – phm. Jakub Lasek. W Chorągwi Opolskiej odpowiada za wsparcie metodyczno-programowe oraz jest liderem Referatu Wędrowniczego. Współorganizator Projektu Iskra, którego celem jest wsparcie kreowania społeczeństwa obywatelskiego na Opolszczyźnie. Swoją harcerską przygodę zaczął w 9 DW „Dziki”, dzięki której miał możliwość po raz pierwszy realizować swoje wędrownicze marzenia: przejechać na rowerach całe polskie wybrzeże, zorganizować i wziąć udział w Rajdach Przygodowych czy wyruszyć na Wyprawę na Koniec Świata (na Nordkapp). Następnie działał jako drużynowy harcerski, komendant szczepu i członek komendy hufca.
W 2014 roku wrócił do działań wędrowniczych i założył 5. DW „Żywioł”, z którą zorganizował Hike’a na zlocie Inter Camp, grę skautową na zlocie CEJ oraz projekt międzynarodowy ze skautami w Gruzji. Zawodowo zajmuje się marketingiem i sprzedażą. W każdej wolnej chwili uwielbia podróżować i biegać po górach, a najlepiej to oba jednocześnie.

phm. Małgorzata Pniewska. Pracuje i studiuje to co ją kręci, czyli psychologię na Uniwersytecie Warszawskim. Szczęśliwie jest już na III roku. Uwielbia kolorowe rzeczy, a w szczególności święcące. Czasem zdarza jej się popełnić coś na maszynie do szycia. Lubi jeść i piec, a nawet pobiegać. Jara się filmami Marvela i poznawaniem osób. Ma skłonność do stawiania trudnych, konfrontujących pytań i jest dobrym obserwatorem. Właśnie to sprawia, że najlepiej odnajduje się w metodyce wędrowniczej.
Na co dzień działa w Hufcu „Mazowsze” w Mińsku Mazowieckim. Ma swoje autorskie Warsztaty Wędrownicze „Show Yourself”, dzięki którym stara się wspierać wędrowników z jej środowiska. Wcześniej przez ponad 3 lata działała w Referacie Wędrowniczym Chorągwi Mazowieckiej. Dzięki temu udało się rozpalić płomień wędrownictwa na Mazowszu m.in. poprzez warsztaty MORE.

phm. Patryk Wewior. Drużynowy DW i członek referatu wędrowniczego Chorągwi Opolskiej, komendant I Zlotu Wędrowników Chorągwi Opolskiej „WędroSpace”. Zanim przypadkiem odnalazł swoje serce w wędrownictwie był drużynowym harcerskim, skarbnikiem hufca, szefem zespołu medialnego. Potrzebował do tego „Iskry”, czyli autorskich warsztatów wędrowniczych, które zapoczątkowały kaskadę kolejnych zdarzeń.
Nieharcersko równie zakręcony – z profilu pol-ang trafił na medycynę, gdzie szkoli się na lekarza już piąty rok. Od początku studiów towarzyszy mu najbardziej denerwujące pytanie o przyszłą specjalizację. Po filologicznych ambicjach pozostały mu już tylko (często spolszczone) angielskie wstawki w codziennej mowie. Uwielbia dyskutować na różne tematy, jednak bardziej lubi momenty, kiedy może pomilczeć i się zasłuchać – w czyjejś opowieści lub piosence. A skoro o muzyce mowa, to nie pogardzi dobrym koncertem, bo to według niego lekarstwo na wszystko.
No i nikogo chyba już nie zdziwi, że kieruje się mottem: „Jeśli nie spróbujesz, to się nie dowiesz”.

phm. Maria Wieczorek. Drużynowa DW, z-czyni komendantki szczepu oraz członkini rady namiestnictwa wędrowniczego w Hufcu Warszawa Mokotów. Przez 2 lata prowadziła drużynę harcerek, aby po jej przekazaniu założyć drużynę wędrowniczą, której brakowało w szczepie. Na swój pierwszy obóz wędrowny pojechała właśnie z tą drużyną. Poza szczepem aktywnie angażuje się w społeczność hufca, w namiestnictwie i nie tylko. W tym roku po raz trzeci zasila szeregi sztabu Rajdu Arsenał.
Pozaharcersko studentka grafiki, co wykorzystuje też na polu harcerskim (między innymi tworząc identyfikacje wizualne dla 47. i 48. Rajdu Arsenał), miłośniczka wspinaczki, gór i kolorowych skarpet, z którymi spędza prawie każdy dzień. Kocha rysować i zwiedzać dna jezior.

phm. Emilia Wadas. Szefowa Referatu Wędrowniczego Chorągwi Łódzkiej, komendantka szczepu. Swoją wędrowniczą przygodę rozpoczęła w 97 ŁWDH w której mogła połączyć dwie pasje do chodzenia po górach i żeglowania po jeziorach i morzu. Przez kilka lat prowadziła gromadę zuchową, dzięki czemu jest dobrym obserwatorem i posiada niekończące się pokłady cierpliwości. Po wychowaniu następcy w gromadzie, została poproszona o utworzenie drużyny wędrowniczej. Na nowo zakochana w wędrownictwie podejmuje się coraz bardziej szalonych wyzwań, z których ostatnim był udział w Laboratorium Dreamcraftu w Nepalu.
W czasie pozaharcerskim jak tylko jest to możliwe wyjeżdża tyrać po górach albo biega na potańcówki z tradycyjnymi tańcami Europy. Dodatkowo rozwija się naukowo i zawodowo poprzez udział w konferencjach, szkoleniach i kursach, poszerzając swoją wiedzę z zakresu biochemii i cytomorfologii.