O nas

Kurs tworzy mieszanka instruktorów z różnych miejsc kraju, z których każdy posiada doświadczenie w prowadzeniu drużyny wędrowniczej. Krzysztof i Michał są z Chorągwi Stołecznej, Kuba i Daria z Opolskiej, a Ania ze Śląskiej. Każdy wnosi do tego kursu co ma najlepszego.

 

Komendant Kursu – phm. Krzysztof Widłak. Namiestnik wędrowniczy i szef ZKK hufca Warszawa – Ochota. Wieloletni drużynowy 21.WDW, uczestnik i komendant wielu obozów wędrownych, zagranicznych (chociażby Turcja, Gruzja czy Norwegia) i także odbywających się w Polsce. Ma doświadczenie kształceniowe w postaci współorganizacji dwóch kursów przewodnikowskich. Prywatnie statystyk-programista przy badaniach klinicznych, a także biegacz górski.

phm. Anna Jaworska. Była drużynowa DW, była namiestniczka wędrownicza, członkini referatu wędrowniczego Chorągwi Śląskiej, członkini Zespołu Kadry Kształcącej Hufca Beskidzkiego, BOKP, BOKK, członkini Jamboree Project Team. W czasie wolnym działa w harcerstwie lub podróżuje. W harcerstwie wierzy w to co robi, w podróży robi to w co wierzy, dlatego uwielbia łączyć te dwa elementy swojego życia. Czasem jeszcze gra w siatkówkę, na ukulele lub w gry planszowe. A to wszystko z ludźmi, którzy nadają tym czynnościom inny wymiar.

phm. Jakub Lasek. Swoją harcerską przygodę zaczął w 9 DW „Dziki”, dzięki której miał możliwość po raz pierwszy realizować swoje wędrownicze marzenia: przejechać na rowerach całe polskie wybrzeże, zorganizować i wziąć udział w Rajdach Przygodowych czy wyruszyć na Wyprawę na Koniec Świata (na Nordkapp). Następnie działał jako drużynowy harcerski, komendant szczepu i członek komendy hufca.
W 2014 roku wrócił do działań wędrowniczych i założył 5. DW „Żywioł”, z którą zorganizował Hike’a na zlocie Inter Camp 2015 oraz grę skautową na zlocie CEJ 2016. W każdej wolnej chwili uwielbia podróżować i biegać po górach, a najlepiej to oba jednocześnie.

pwd. Daria Duch. spontaniczna organizatorka lubiąca dobrą lekturę i muzykę „której i tak nie znacie”. Całkiem niedawno drużynowa drużyny wędrowniczej, w przyszłości być może kształceniowiec harcerski, aktualnie programowiec Hufca oraz zastępca Komendanta Hufca Niemodlin. Zadba o Wasze uśmiechy – dosłownie i w przenośni 🙂


phm. Michał Ochremiak. Namiestnik wędrowniczy hufca Warszawa – Mokotów, także wieloletni drużynowy wędrowniczy. Komendant ostatniego kursu przewodnikowskiego hufca Mokotów. Prywatnie biega, chodzi po górach i zajmuje się dokumentacją trójwymiarową w Muzeum Pałacu w Wilanowie.